Jdi na obsah Jdi na menu

29.7.2014 Taktické cvičení - požár ve Sporthotelu Bohemia

29. 7. 2014

 Jednalo se o taktické cvičení naší jednotky. Námětem cvičení byl požár v 1.patře hotelu v dětské herně. V době příjezdu byla již provedena personálem hotelu evakuace hostů na prostranství před hotelem. Jednotka provedla prvotní průzkum zaměřený na zjištění místa a rozsahu požáru a na vyhledání ohrožených osob. V rámci průzkumu byly nalezeny v prostoru herny dvě děti, které byly za použití vyváděcích masek vyvedeny z objektu. Druhá skupina mezitím zajišťovala hasební práce za použití jednoho vysokotlakého proudu. Třetí skupina provedla kontrolu pokojů v patrech nad místem požáru, zda v pokojích nejsou žádné osoby.

Kromě zásahu přímo v hotelu zajišťovalo další družstvo doplňování hasební vody do vozidla LIAZ CAS 24 cisternou TATRA 148 CAS 32 a její doplňování požární vodou z hydrantové sítě.

V rámci cvičení byly prověřeny i možnosti použití automobilového žebříku ze stanice HZS LK Jilemnice pro evakuaci osob a přístup do vyšších pater objektu.

 

Cíle cvičení:

- seznámit členy jednotky s dispozicí hotelu, umístěním únikových cest a východů, umístěním uzávěrů vody, plynu, elektro

- prověřit možnosti ustavení požární techniky včetně možností ustavení a použití automobilového žebříku

- procvičit personál hotelu v činnostech prováděných při vzniku požáru a evakuaci hostů 

- prověřit možnosti dodávky požární vody v místě z hydrantové sítě

 

Technika:  

LIAZ CAS 24

TATRA 148 CAS 32

AVIA DVS 12

Automobilový žebřík 

 

Fotografie naleznete zde: