Jednotka sboru dobrovolných hasičů v Rokytnici nad Jizerou

Jednotku sboru dobrovolných hasičů města Rokytnice nad Jizerou zřizuje město jako organizační složku obce.

Jednotka SDH Rokytnice nad Jizerou je v souladu s nařízením Libereckého kraje, kterým se stanoví podmínky k zabezpečení plošného pokrytí území Libereckého kraje jednotkami požární ochrany, zařazena v kategorii JPO II / I a JPO III/1. Územní působnost má stanovenu i mimo území zřizovatele.

Jednotka zabezpečuje výjezd do 5 minut po vyhlášení poplachu. Poplach je vyhlašován z operačního střediska HZS LK v Liberci dálkovým spuštěním sirény (JSVV) a dále zasláním poplachové SMS a prozvoněním z poplachového čísla na mobilní telefony členů jednotky. Zasílání poplachových SMS a prozvánění poplachovým číslem je zajištěno JAY systémem společnosti TelWork.

Jednotka je předurčena pro zásahy:

• v souvislosti s následky dopravních nehod

• v souvislosti s úniky nebezpečných látek

• v souvislosti s větrnými smrštěmi a sněhovými kalamitami

• s leteckou hasičskou službou

dsc_1362.jpg

dsc_1338.jpg