Jdi na obsah Jdi na menu

37). 16.10.2013 Taktické cvičení - Požár automobilu přepravujícího chlor v nádobách - parkoviště Turnov, Na Lukách

13. 10. 2013

 Ve středu 16.10. se naše jednotka s družstvem 1 + 5 zúčastnila taktického cvičení v Turnově. Jednalo se o taktické cvičení složek IZS, jehož námětem bylo řešení mimořádné události s výskytem nebezpečných látek - požár automobilu přepravujícího chlór v nádobách. Jednotka se cvičení účastnila spolu s dobrovolnou jednotkou z Lomnice nad Popelkou z důvodu její předurčenosti pro zásahy v souvislosti s úniky nebezpečných látek. 

Úkolem naší jednotky bylo uzavření prostoru parkoviště, ohraničení NZ, zásobování dekontaminačního stanoviště a CAS v NZ vodou, činnost ve štábu VZ, záloha na místě události.

Další informace:

 

Článek HZS LK

Článek Požáry.cz