Jdi na obsah Jdi na menu

15) 15.5. V 15:04 hod. Požár rozvodné skříně v čp. 267 Vilémov

15. 5. 2013

Jednalo se o zkrat a následné zahoření el. rozvaděče ovládaní lyžařského vleku v objektu čp. 267 ve Vilémově. K požáru došlo v místnosti o rozměrech cca. 150 x 100 cm. Díky zděné části místnosti se oheň nerozšířil dál na dřevěné části objektu. Příčinou zkratu a následného zahoření byl spadlý drát vysokého napětí, vedený zhruba ve 3/3 lyžařského vleku, na lano vleku a následné probíjení, zřejmě přez motor, do rozvaděče.

Jednotka vyjela s Liaz CAS 24 v počtu 6 členů. Po příjezdu na místo jsme nemuseli nic hasit, neboť díky malé místnosti a silnému zakouření z el. kabelů oheń pohasl sám. Poté jsme provedli protipožání opatření a vyčkali příjezdu vyšetřovatele HZS a služby z ČEZu.

 

Místo požáru: