Jdi na obsah Jdi na menu

13). 18.4. Ve 13:44 hod. Požár louky - Rokytnice, Letní strana

18. 4. 2013

Pořadové číslo:

13

Název události:

Požár louky - Rokytnice, Letní strana

Druh události:

Požár

Datum:

18. dubna 2013

Časy:

Vyhlášení poplachu:

13:42

 

 

Výjezd:

13:47

 

 

Návrat na základnu

14:58

 

Popis události:

 V době příjezdu na místo byla požárem zasažena část louky o rozměrech přibližně 30 x 60m nacházející se v prudkém svahu. Požár postupoval v šíři 30 m svahem vzhůru směrem k lesnímu porostu. Na horní straně a levé straně požářiště již požár začínal vstupovat do lesa. Požár se snažil hasit vlastník pozemku s dalšími třemi osobami pomocí lopat. Po příjezdu jednotka rozvinula z CAS 24 jedno vedení C (7 hadic) k horní straně požáru a druhé vedení C (3 hadice) k levé straně požáru. Bylo provedeno doplňování CAS 24 z CAS 32 naší jednotky. Po zastavení postupu požáru do lesního porostu bylo prováděno dohašení zbývajících částí požářiště. Na místo se dále dostavila jednotka z Jablonce nad Jizerou s CAS 24, z Vysokého nad Jizerou s CAS 32 a HZS stanice Jilemnice s CAS 24. Na místě byla Policie ČR a Městská policie Rokytnice. Jednotka Jablonec a Vysoké prováděla doplňování vody do CAS Rokytnice. Před odjezdem z místa zásahu bylo požářiště zkontrolováno a předáno písemně majiteli.

 

Počet členů 8

Technika:

Liaz CAS 24

Tatra 148 CAS 32                            

Fotografie:

 

Více fotek:
Místo požáru: