Jdi na obsah Jdi na menu

19.) 17.4.2012 ve 21:24 Požár balkonů a podkroví okálu čp. 404 v Rokytnci

17. 4. 2012

Jednalo se o požár rodinného domku. Požár vznikl na balkóně v přízemí, z kterého se rozšířil na balkón v patře a dále do podkroví objektu.

V době příjezdu na místo události byla již zasažená střecha objektu, kdy plameny již vycházely z hřebenu střechy. Průzkumem bylo zjištěno, že v domě se již nenachází žádná osoba ani zvíře. Jednotka vypnula hlavní uzávěry plynu a el. energie. Ihned byly vytvořeny útočné proudy C a to jeden ze spodní strany domu, kde byl zachvácen balkón a jeden proud od silnice. Dále bylo za pomocí DT a vysokotlakého proudu prováděno hašení uvnitř objektu. Pro doplňování vody do CAS bylo zřízeno čerpací stanoviště z potoka vzdáleného cca. 40 m od objektu. Jednotka dále provedla v prostoru štítu od silnice otvor, kterým hasila podkroví. Po příjezdu jednotky JSDHO Jablonec n.J. bylo provedeno doplňování cisteren z jejich CAS. Po příjezdu HZS Jilemnice bylo velení předáno jeho veliteli a jednotka dále prováděla činnosti dle pokynů velitele zásahu.
Po předání místa od HZS Jilemnice zůstali na místě události čtyři členové s CAS k dohledu nad požářištěm. Během noci ještě jedenkrát došlo k hašení, kdy bylo nutné rozebrat sádrokartonovou stěnu, kde hořela tepelná izolace. Po předání požářiště majiteli objektu se jednotka vrátila zpět na základnu.

Technika: Liaz CAS 24, Tatra CAS 32, Avia DA 12, čerpadlo Honda WT 30X

Zasahovalo: 17 členů

Ohlášení události: 21:23

Vyhlášení poplachu: 21:23

Výjezd k zásahu: 21:27

Příjezd k zásahu: 21:28

Návrat na základnu: 06:51 (18.4.2012)

 

článek HZS LK:
www.hzslk.cz/56.3446-pozar-v-dolni-rokytnici-hasici-zabranili-velkym-skodam.html