Jdi na obsah Jdi na menu

16 - 7.4.2012 ve 3:32 Požár chalupy - Jablonec n.Jiz

7. 4. 2012
U požáru domku v Jablonci nad Jizerou zasahovali hasiči z pěti jednotek 07.04.2012

  Náročně začal velikonoční víkend hasičům na Semilsku. Ve 3:30 hodin jim byl ohlášen požár rodinného domku v Jablonci nad Jizerou. Již při příjezdu první jednotky hasičů šel požár střechou ven, ale i tak se jim podařilo zachránit zhruba jednu třetinu objektu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jilemnice, Semil, posílily je dobrovolné jednotky z Jablonce nad Jizerou, Rokytnice nad Jizerou a Vysokého nad Jizerou.

   „Požár zachvátil polodřevěný domek v centru města, který sloužil k rekreačním účelům a v době vzniku požáru se v něm nikdo nenacházel," doplnil sloužící řídící důstojník npor. Ing. Pavel Štěpánek. Po ustavení techniky začali hasiči požár zdolávat čtyřmi vodními proudy (třemi z venku a jedním uvnitř). Celkem se k požáru sjelo 8 cisternových vozů a ze Semil byla vypravena automobilová plošina, jejíž posádka přivezla také termokameru. Hasiči zřídili zmenšený štáb velitele zásahu. Požár dostali pod kontrolu ve 5:43 hodin, zcela ho zlikvidovali krátce před sedmou. Proč vlastně hořet začalo, bude předmětem vyšetřování, které proběhne dnes po obědě po vychladnutí požářiště.
 
Doplnění:
Škoda byla stanovena na 2 miliony korun. Speciálně vycvičený pes k vyhledávání akcelerantů hoření nenašel žádné pachové stopy, a proto bylo vyloučeno úmyslné zapálení. Rovněž zámek do objektu byl neporušen a nenasvědčoval vniknutí cizí osoby. Taktéž byla vyloučena porucha elektroinstalace, neboť v celém objektu byl vypnutý hlavní rozvaděč. Příčina tedy nadále zůstává v šetření PČR.  
 

Autor: por. Mgr. Zdenka Štrauchová

Zdroj: HZS LK

 

Náhledy fotografií ze složky Požár chalupy - Jablonec n.Jiz