Jdi na obsah Jdi na menu

29. března 2011 - Požár rodinného domu (okálu) Horní Rokytnice

1. 4. 2011

Pořadové číslo:

6

Název události:

Požár - rodinný dům (okál) Horní Rokytnice

Druh události:

Požár

Datum:

29. březen  2011

Časy:

Vyhlášení poplachu:

16:38

 

 

Výjezd:

16:42

 

 

Návrat na základnu

11:13 - 30.3.2011

 

Popis události:

V úterý 29. března 2011 v 16.38 hodin byl ohlášen požár rodinného domu v části Horní Rokytnice obce Rokytnice nad Jizerou. Podle ohlašovatele šlehaly z balkonu dřevěného okálu plameny. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z Jilemnice spolu s dobrovolnými kolegy z Rokytnice nad Jizerou se třemi cisternovými vozy a automobilovým žebříkem.

 

Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že z druhého nadzemního podlaží jde kouř a šlehají plameny. V dýchací technice na požár nasadili dva vodní proudy a jeden vysokotlaký vodní proud. Na místě nalezli majitele domu, který se nadýchal jedovatých zplodin hoření. K jeho ošetření povolána zdravotnická záchranná služba.

 

Jako posila byla na místo vyslána také dobrovolná jednotka z Jablonce nad Jizerou s dalšími dvěma cisternovými automobilovými stříkačkami. Po příjezdu posilové jednotky začali hasiči z nastavovacích žebříků okny hasit požár dalšími dvěma vodními proudy. Velitel zásahu zřídil štáb. Uvnitř domu byla nalezena tlaková lahev s propan-butanem, kterou hasiči vynesli ven a ochladili ji vodou. Požár se podařilo dostat pod kontrolu před 19. hodinou. Rozebírání střešních konstrukcí a dohašovací práce probíhaly ještě další hodinu. Poté byla na místě ponechána dobrovolná jednotka z Rokytnice nad Jizerou, která zajišťovala na požářišti dohlídku.

 

Příčina vzniku požáru je v šetření. Dnes bude probíhat ohledání požářiště ve spolupráci s pracovníky v oboru elektro z Technického ústavu požární ochrany Praha. Výše škody podle odhadu majitele dosahuje 1,5 milionu. Hasičům se podařilo uchránit majetek v hodnotě 1 milionu korun.

1.4.

Jako příčina vzniku požáru byla odborníky z Technického ústavu požární ochrany Praha určena s největší pravděpodobností technická závada na elektrické rozbočce v zásuvce. 

14 členů JSDHO

Technika:

Liaz CAS 24

Tatra 148 CAS 32

Avia DVS 12

 

Odkaz na článek HZS LK

http://www.hzslk.cz/56.2958-aktualizovano-pozar-okalu-v-rokytnici-nad-jizerou-zpusobil-skodu-za-jeden-a-pul-milionu.html

 

Více fotek zde: